17 лютого КУ “Центр ПРПП” спільно із Чернівецькою філією ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» проведено Всеукраїнський методичний семінар-диспут «Проблемні питання впровадження нових методик у викладанні предметів мовно-літературної галузі в 5 класі НУШ».

Захід відкрили Любов Тарангул, начальник Чернівецької філії Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» та Аделіна Руснак, начальник відділу освіти Новоселицької міської ради.

Тему впровадження нових методик у викладанні предметів мовно-літературної галузі в 5 класі НУШ розглянули максимально детально.  Доповідь на тему «Наскрізні уміння як основа для формування компетентностей» підготувала Світлана Куриш, завідувач науково-методичного центру предметів мовно-літературної, історичної галузі та міжнародної інтеграції КЗ «ІППОЧО».

Сергій Власов, директор КУ «Центр ПРПП» наголосив на необхідності постійного професійного розвитку педагогічних працівників і презентував тему «Професійний розвиток педагога – запорука реалізації освітніх реформ».

Про «Інноваційні технології навчання в контексті багатомовної освіти» із учасниками семінару спілкувалася Олена Фідкевич, кандидат філологічних наук, провідний науковий співробітник відділу мов національних меншин та зарубіжної літератури Інституту педагогіки НАПН України, яка крім того, презентувала колегам методичний посібник «Науково-методичне забезпечення реалізації моделі багатомовної освіти в закладах загагльної середньої освіти з навчанням мов корінних народів і національних меншин».

Практичну частину семінару підготували вчителі закладів освіти, під час якої говорили про найактуальніші питання, що стосуються викладання у 5-х класах НУШ:  оцінювання учнів, мотивація, використання новітніх методів навчання тощо. Слухачам були запропоновані теми:

  • «Мотивація ключ до впровадження нових методик в освітній процес» Тетяна Фонарюк, вчитель української мови та літератури Чернівецького ліцею № 6 ім.О.Доброго Чернівецької міської ради;
  • «Проблема оцінювання навчальних досягнень учнів з мовнолітературної галузі за новим Державним стандартом базової середньої освіти» Анастасія Костіна-Кніжницька, вчитель української мови та літератури Новоселицького ліцею №2 Новоселицької міської ради;
  • «Інтеграція української та румунської мов під час освітнього процесу» Аліна Чиботар, вчитель румунської мови та літератури Маршинецького ліцею Новоселицької міської ради;
  • «Використання новітніх методів навчання спрямованих на формування комунікативних навичок і вмінь та формування умов внутрішніх спонукань до навчальної діяльності» Аліна Марцинюк, вчитель англійської мови Мамалигівського ліцею Мамалигівської сільської ради.

Окрім вчителів, до роботи семінару-диспуту долучилися й науково-педагогічні працівники, зокрема Серафима Криган, науковий співробітник Чернівецької філії ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», яка поспілкувалася із педагогами про «Інноваційні підходи щодо викладання мовно-літературної галузі та перехід від початкової школи до 5 класу НУШ».

Практична частина перейшла у активну дискусію на тему «Ефективні методи навчання предметів мовно-літературної галузі НУШ (адаптивний період, 5-6 класи). Вивчення та впровадження елементів передового педагогічного досвіду», яку модерувала  Любов Тарангул, начальник Чернівецької філії ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти». До бесіди долучилася директор КУ «Глибоцький ЦПРПП» Олеся Намака, яка виступила на тему мотивації до професійного розвитку педагогів НУШ.

За плідну тригодинну працю, учасники семінару отримали сертифікати та кейси з усіма матеріалами семінару для використання в роботі.

Поділитися: