Обкладинка Назва та коротка анотація Покликання для читання
Алан Кроуфорд, Венді Саул «Технології розвитку критичного мислення учнів»

Книга містить близько 60 методів і прийомів для інтерактивного навчання та розвитку критичного мислення. У тексті описана концептуальна модель «базові уроки»: так звана стенограма кожного уроку, в якій описано діяльність учителя та учнів.

Девід Брукс «ДНК особистості»

Книга для саморозвитку вчителів. Вона про те, чому потрібно переглянути власні пріоритети та зосередитися на внутрішніх чеснотах. Автор презентує низку історій, які допоможуть читачеві краще пізнати себе, знайти власні стратегії гартування характеру та досягти душевної гармонії. Автор руйнує стереотип про те, що самовпевненість, статус та матеріальна забезпеченість – головні запоруки щасливого життя.

Брайан Трейсі «Зроби це зараз. 21 чудовий спосіб зробити більше за менший час»

Брайан Трейсі ділиться із читачами своїми відкриттями та спостереженнями, що пов’язані з ефективним розподілом часу. У книзі показано, як можна вийти із зони комфорту, щоб добитися вирішення складних задач, які людина полюбляє відкладати «на потім».

Василь Стус «Листи до сина»

Змістовні поради Василя Стуса, надихнуть ніколи не здаватися, вірити в себе, не соромитися власних поразок і з упевненістю крокувати до своїх цілей.

Деніел Сіґел, Тіна Брайсон «Секрети мозку. 12 стратегій розвитку дитини»

Ця книжка проведе вас лабіринтами лівої та правої півкуль, підніме з нижнього поверху мозку на верхній, ви знайдете схованку дитячих страхів і зазирнете у свідомість. А дванадцять дієвих стратегій підкажуть, як виховати успішних, турботливих, упевнених у собі дітей.

Еріх Фромм «Мистецтво любові»

Чому ця книжка: Еріх Фромм – відомий психолог та філософ. «Мистецтво любити» – одна з його найвідоміших книг. Автор стверджує, що саме любов – та сила, яка змушує людей розкриватися та жити повним життям. Він аналізує відносини між коханими, матір’ю та дитиною, батьком та дітьми, відкриваючи нам очі на нас самих. Книга допомагає не тільки розпізнати в собі певні поведінкові моделі та «стримувачі» свого руху, але допомагає зрозуміти себе краще.

Януш Корчак «Як любити дитину»

Чому ця книжка: Головна ідея педагогіки Корчака — повага до дитини, до її думок і бажань, усвідомлення, що всі діти різні, що вони мають право вибору. Вдумливий психолог відкриває мотиви переживань і вчинків дітей, пояснює складні процеси формування особистості. У книжці немає догматичних наказів та суворих рекомендацій, але є відповідь на запитання, які ставлять собі всі батьки, — що значить любити дитину та як це робити.

Герман Гессе «Степовий вовк»

Незважаючи на те, що це роман, якщо продертися через перших 70-80 сторінок, можна зрозуміти, наскільки цінний час і як ми його гаємо.

Марк Геддон «Загадковий нічний інцидент із собакою»

У цьому романі описується історія 15-річного хлопчика, у якого високофункціональний аутизм — дитина начебто зі збереженим інтелектом, але взагалі не розуміє емоції інших людей: якщо хтось сміється чи гнівається, хлопець не розуміє, чому це відбувається.
Із книги можна дізнатися, як така дитина сприймає світ і як інші реагують на неї. Тобто, стає зрозуміло, як слід сприймати таку дитину і спілкуватися з нею.

Дейл Карнегі «Як здобувати друзів і впливати на людей»

Одна з перших популярних книг-самовчителів у світі. Присвячена темі людських взаємин. Карнегі широко користується цитатами відомих успішних людей і використовує в якості прикладів досвід своїх учнів, друзів і знайомих.