Сьогодні про STEM-освіту говорять всюди і вона швидко поширюється світом. Радимо освітянам придивитись до цієї теми, адже вона є дійсно дуже актуальною та має багато переваг.

Що таке STEM і STEM-освіта?

Взагалі, саме слово “STEM” розшифровується так: S – science (науки), T – technology (технології) – Е-engineering (інженерія) – М-mathematics (математика). Тобто, це є інтеграцією всього, що пов’язано з точними науками.

Сьогодні в світі все менше дітей, підлітків займається технологіями, тож виникла потреба зацікавити учнів саме в цих сферах, аби виростити і виховати наступне покоління інженерів та науковців.

У Сполучених Штатах Америки ця технологія використовується вже близько 20 років. Багато країн вже навіть в вузах готує саме STEM-спеціалістів. Для України STEM поки ще є чимось новим і лише нещодавно цим почав займатись окремий інститут.

Переваги STEM-технології

  • розвивають допитливість;
  • розвивають інженерні навички;
  • командні якості;
  • вміння аналізувати отримані результати;
  • комплексний підхід.

На чому будуються STEM-заняття?

Елементи, які ми можемо використовувати на наших заняттях:

Дидактична система Фребеля.

Це послідовна система для розвитку дитини раннього віку.

Ф.Фребель запропонував шість «дарів» (різноманітних предметів), які дають дитині поняття форм, об’ємів, кольорів.

Експерименти з живою та неживою природою.

Допомагають познайомитись з властивостями води, повітря, оптичних явищ. Вони дають дітям усвідомлення єдності всього живого в процесі научно-чуттєвого сприйняття, формують екологічну свідомість та уявлення про навколишній світ в дослідницько-експериментальній діяльності.

LEGO-конструювання.

Розвиває здатність до практичного і розумового експериментування, узагальнення, встановлення причинно-наслідкового зв’язку, процесу і результату власної діяльності. Допомагають дітям навчитись групувати предмети, створювати нові образи, фантазувати і так далі.

Математичний розвиток.

Для математичного розвитку можна використовувати настільки розвиваючі ігри, посібники для сенсорного розвитку, набори геометричних тіл та фігур, логічні головоломки і так далі.

Робототехніка.

Розвиває логіку та алгоритмічне мислення, здатність до абстрагування і знаходження закономірностей, формує основи програмування, вчить швидко вирішувати практичні завдання, дає знання про універсальні знакові системи та вміння ними користуватись.

Студія “Я створюю”.

Спочатку ми навчали дитину бачити та оцінювати, а тепер вже дитина може створювати щось сама. Діти можуть виражати своє бачення якогось STEM-проєкту в будь-якому варіанті.

Наприклад, ми можемо створити гончарну студію або спробувати побудувати щось з пластиліну та довгої вермішелі, створити штучний сніг з крохмалю та олії. Також можна влаштовувати STEM-заняття до якоїсь конкретної теми.

Спікерка наголошує, що найкраще було б зробити для цього окремий STEM-кабінет.

Кейси

“Крокуюча” вода.

Для цього експерименту вам потрібні будуть серветки, харчовий барвник, вода і прозорі склянки. Ми забарвлюємо воду і поміщаємо серветки так, щоб одна переходила в іншу, таким чином показуючи, як по ним перетікає вода. Тут ще діти можуть дослідити, як змішуються кольори.

Розлив нафти.

Потрібна лише олія та вода, які ми розташовуємо шарами, коли не відбувається змішування. Воду можна забарвити для яскравішого ефекту.

Знайдіть баланс.

Можна взяти будь-які речі, які можна співставити. Наприклад, камінці. Так діти вчаться співвідносити вагу (де більше, де менше, який камінець треба знайти, щоб урівноважити цей баланс).

Ростимо кристали.

Діти вивчають, з чого ростуть кристали, як вони утворюються в природі,та як їх можна використовувати. Вчителька зазначає, що кожна дитина може додати якісь свої ідеї до таких занять.

STEM-освіта є дуже актуальною та потрібною і це саме те, що варто розвивати в нашій країні, адже зовсім скоро найбільш популярними та перспективними фахівцями у світі стануть програмісти, IT-фахівці, інженери та професіонали в галузі високих технологій, тож ми маємо готувати майбутніх спеціалістів вже сьогодні.

Для того, щоб дізнатись про елементи STEM-освіти у закладі дошкільної освіти переходьте за посиланням та дивіться весь вебінар Юлії Комаринської — https://vseosvita.ua/webinar/elementi-stem-osviti-u-zakladi-doskilnoi-osviti-318.html

За матеріалами сайту: https://vseosvita.ua

Поділитися: