Ви також іноді ловили себе на думці, що через необхідність тримати в голові одразу багато інформації починаєте губитися в її розмаїтті? Структурування дозволить здійснювати планомірну підготовку і самоконтроль під час виконання будь-якої роботи.

Пропонуємо шість чек-листів, які допоможуть організувати ефективну роботу з учнями та їхніми батьками, а також не забути про важливі дрібниці, невиконання яких може звести нанівець усі зусилля, докладені при підготовці до онлайн-заходів, вебінарів та батьківських зборів.


На кожного класного керівника покладено багато функцій. Він не лише має передавати знання та мотивувати школярів до навчання, а й формувати сприятливий мікроклімат в класі, стежити за відвідуваністю, мотивувати учнів брати участь у різноманітних олімпіадах і конкурсах, взаємодіяти з батьками та інше. Як все встигати та нічого не випускати з виду?

Представлена ​​циклограмма допоможе вам системно і творчо планувати роботу, робити все вчасно і не забувати про важливі справи.


Правила підготовки до онлайн-заходу

Сьогодні організувати захід в форматі онлайн не складніше, ніж офлайн. Головне – дібрати змістовний матеріал та продумати етапи заходу, щоб зробити його динамічним та інтерактивним.

На відміну від офлайну, при організації онлайн-конференції одними з найважливішими є технічні питання. Тож, щоб уникнути несподіванок, радимо використовувати популярні онлайн-платформи, функціонал яких добре знайомий усім учасникам, та врахувати певні технічні моменти.

Ключові моменти, на які варто звернути увагу при підготовці онлайн-заходу, зібрані у відповідному чек-листі.

Найзручніші платформи для проведення онлайн-заходів:

 • Zoom
 • Google Meet
 • Microsoft Teams

  Правила підготовки до виховної години

 • Класна година – обов’язковий захід під час навчально-виховного процесу школярів. В умовах дистанційного та змішаного навчання, щоб утримати увагу школярів, такі уроки не мають бути у форматі монологу вчителя. Залучайте школярів до діалогу, дозволяйте їм висловлювати власну думку. Не забувайте про інтерактивні завдання та зворотній зв’язок.Цей чек-лист присвячений питанням організації та проведенню виховних годин.Для отримання зворотного зв’язку під час класної години пропонуємо такі онлайн-інструменти, вони є зручними та безкоштовними:
  • Google Jamboard (віртуальна класна дошка, її можна використовувати для рефлексії, мозкового штурму та миттєвого опитування з відображенням відповідей усіх учнів на єдиній віртуальній робочій поверхні);
  • LearningApps (онлайн-конструктор, що дозволяє створити інтерактивні завдання 19 типів – тест, кросворд, вікторина, філворд, стрічка часу, пазл та інше).
  • Survio (застосунок проведення опитувань та демонстрації результатів відповідей у вигляді графіків і діаграм).
  • Тести від «Всеосвіти» (сервіс для перевірки знань, проведення змагань, квестів та опитувань, більш детально читайте в окремому матеріалі).

   Правила підготовки до онлайн-зустрічі з батьками

У батьків школярів нерідко виникає безліч поточних запитань: як допомогти дитині з домашніми завданнями, як мотивувати до навчання, як покращити оцінки з окремих предметів, як вирішити певний конфлікт між учнями, коли організувати екскурсію класом та інше.

Певні організаційні питання можна вирішити в індивідуальному порядку, а деякі – лише збираючи батьківські збори.

Однак робочий час батьків та вчителя, як правило, збігається, тому відвідуваність не надто висока. Допоможе вирішити цю проблему організація онлайн-зустрічей.

Ключові моменти, про які варто пам’ятати, готуючись до зустрічі з батьками, проілюстровані у відповідному чек-листі.


Ефективні комунікації з батьками

Між батьками учнів та вчителями нерідко виникають певні непорозуміння. Як побудувати спілкування таким чином, щоб вчитель міг скеровувати діалог на ефективне вирішення проблемної ситуації?

У чек-листі перераховані рекомендації, як вибудовувати спілкування з батьками. Зокрема, в ньому йдеться про управління ситуацією та гнучкостю у вирішенні проблем.


Підготовка до проведення вебінара

Ми, сучасні вчителі, маємо багато переваг перед нашими колегами попередніх поколінь. Завдяки сучасним технологіям ми можемо швидко знаходити інформацію, обмінюватись досвідом та навчатися у колег не лише по школі, а навіть із різних країн. Найзручніший формат для цього – вебінар.

Усе більше українських вчителів не лише підвищують кваліфікацію, переймаючи досвід колег, а й діляться своїми напрацюваннями, виступаючи у ролі лектора вебінарів на популярних освітніх платформах.

Готуєтесь до вебінару? Чек-лист допоможе не забути про ключові моменти, який варто дотримуватись, щоб трансляція з вашою участю пройшла успішно.

Щоб завантажити запропоновані чек-листи у високій роздільній здатності для подальшого друку, натисніть завантажити.

За матеріалами сайту https://vseosvita.ua/

Поділитися: