Обкладинка Назва та коротка анотація Покликання для перегляду

Хористи 

Історія про повоєнний французький інтернат для складних підлітків та найдобрішого у світі вчителя музики місьє Матьє одразу стала улюбленою стрічкою у Франції та підкорила весь світ. 

Людина доби Відродження

Коли безробітній рекламний агент опиняється на місці вчителя гуманітарних наук у тренувальному армійському таборі, це має стати очевидним провалом, якби не те, що він — людина широких поглядів і знань та добре знається на творчості Шекспіра.

Посмішка Мони Лізи

1953 рік. Американський жіночий коледж, звідки випускаються на диво освічені й елегантні дами, правда тільки для того, щоб стати комусь гарною дружиною. Але все змінюється, коли в коледжі з’являється викладач історії мистецтв Енн Уотсон (Джулія Робертс). Новими думками і висловлюваннями, власним прикладом вона показує своїм юним протеже, що світ не зійшовся клином на шлюбі і материнстві, що жінка – теж людина і має своє право на багато речей, але його доведеться ще домогтися. “Посмішка Мони Лізи” – дуже естетичне і дуже жіноче кіно, а ще, як не дивно, актуальне, оскільки до цих пір нам невпинно нав’язують думку, що щастя жінки в малому і зводиться воно до обручки.

Спілка мертвих поетів

Консервативний американський коледж для хлопчиків має славу одного з кращих навчальних закладів країни, з девізом: “Традиції, честь, дисципліна, досконалість”, але твердим постулатом і строгим правилом не достукатися до юнацької душі, а ось поезія – зухвала і чуттєва – просто створена для цього. Відкрити таїнство сприйняття літератури, навчити розуміти послання поетів прагне харизматичний учитель – містер Кітінг (Робін Вільямс), і головне, що він доносить до розуму і сердець хлопців – це швидкоплинність життя, значимість “бути”, а не “здаватися”, важливість вибирати “нині” замість “престижного”. Правда, ціна такого знання в світі прагматиків і святенників висока, а іноді доводиться ще й нести відповідальність за те, в чому невинен. І все через жорстоку і сліпу систему. Однак кожна революція починається з малого, тому Carpe Diem (Лови момент) і борись за себе!

Учитель на заміну

Після виходу цього фільму критики одностайно проголосили, що це найкраща робота Едрієна Броуді після оскароносного “Піаніста”. Але підкупив їх не стільки талант самого Броуді, скільки образ вчителя на заміну — Генрі Барта, який тонко розуміє проблеми підлітків, не зважаючи на власні негаразди, здатний на співчуття, і чомусь стає заручником складного педагогічного вибору не тільки у професійному житті. “Учитель на заміну” — щемка і правдива картина про речі, які не заведено обговорювати, й про те, що уникнення проблеми може вбити, в буквальному сенсі. Не дарма оригінальна назва стрічки — “Відчуженість” — як позиція кожного, як хвороба суспільства, як те, з чим не може змиритися Генрі. Зрештою, добре, що містер Барт — учитель на заміну, адже людина з такою великою співчутливою душею повну зміну у середній американській школі може і не витримати.

Серйозна людина

Дія картини відбувається в 60-і роки. Ларрі Гопник працює професором в єврейському коледжі на Середньому Заході. Проблеми у Ларрі починаються з того моменту, коли дружина вирішує з ним розлучитися. Виникають труднощі і з рідними дітьми, які крадуть у нього гроші. До всього іншого брат Ларрі переїхав до нього на невизначений час. Цей брат дратує все сімейство постійним перебуванням у туалеті. Але на цьому пригоди бідного Ларрі не закінчуються. Професору відправляють записки з погрозами, а студент шантажує його для отримання необхідної оцінки. Ларрі починає шукати допомоги у рабина, який розповідає історії з “мораллю”, даючи можливість вирішити свої проблеми самостійно.

Школа року

Слоганом до фільму Річарда Лінклейтера став рядок з пісні Pink Floyd «Нам не потрібна освіта» – принаймні, в його класичному вигляді. Колишня рок-зірка, Дьюї Фінн переживає не найкращі часи: від колишньої слави, як і від грошей, не залишилося й сліду. Завдяки щасливому випадку він відповідає на телефонний дзвінок, що призначався іншій людині, і видає себе за ідеального кандидата на посаду вчителя в приватній школі – все заради гарної зарплатні. Потрапивши в клас, Дьюї повідомляє вихованим і ошатно одягненим дітям із багатих сімей, що в нього похмілля і що нічого доброго він їх навчити не зможе. Хіба що музиці – виявляється, ці школярі вельми непогано володіють музичними інструментами, тож Фінн спочатку пропонує їм вивчити історію та теорію року, а потім вмовляє зібрати групу та виграти конкурс, який допоможе йому повернутися в шоу-бізнес.

Тільки найсильніші

У 1990-х до шкільних проблем додалося поголовне озброєння старшокласників, що можуть стріляти просто в класі. Бойові мистецтва — це те, що зацікавило учнів, які змушені захищатися на вулицях або планують зробити «кримінальну кар’єру». Вчитель тут — майже герой бойовиків, такий собі Ван Дамм. Щоб узяти ситуацію в школі під контроль, йому доводиться перемогти в бою дорослого кримінального авторитета.

Небезпечні думки

Реальна історія. Ще одна, де вчителем стає вчорашній воїн, службовець морської піхоти, який підкорює дитячі серця відвагою, силою та армійськими навичками. Але цей педагог… жінка.

Восьмий клас

На прикладі головної героїні драматичної комедії «Восьмий клас» ми побачимо, яким є дорослішання сучасних дітей. У центрі подій знаходиться восьмикласниця яку звати Кайла. Дівчинка стоїть на порозі дорослого життя – незабаром її чекає перехід в старшу школу, а значить, буде безліч змін. У вільний час учениця веде власний блог, в якому ділиться з підписниками враженням від різних подій, що відбуваються в її житті. Крім того, дівчинка дає корисні поради, щоб допомогти одноліткам впоратися з різноманітними труднощами, відомими кожному підлітку. При цьому, незважаючи на свою свідомість і обережність, Кайла нерідко виявляється в незручних ситуаціях. Але навіть невдачі не змушують школярку звертати з наміченого шляху.