Протягом 18-19 серпня відбувся Всеукраїнських освітній форум «Освіта України 30: вектори якості та успіху», який проходив одночасно на базі 15 локацій в 10 містах України.

У роботі локації «Освіта національних меншин: виклики та прогнози», яка відбувалася в м.Ужгород Закарпатської області взяли участь Тарас Кремінь, уповноважений із захисту державної мови, представники Міністерства освіти і науки України, консули Угорщини та Словаччини, делегації Дніпропетровської, Запорізької, Львівської, Одеської, Харківської, Херсонської,  Хмельницької, Чернівецької та Донецької областей, керівники місцевих органів управління освітою Закарпатської області, керівники закладів загальної середньої освіти з навчанням мовами національних меншин Закарпатської області.

Делегацію Буковини склали Тамара Богачик, заступник директора з науково-методичної роботи КЗ «Інститут післядипломної педагогічної освіти» та Сергій Власов, директор КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Новоселицької міської ради.

18 серпня, в рамках роботи форуму, учасники локації:

  • ознайомилися з досвідом організації підготовки до школи представників ромської народності та організації їх освітнього процесу в початковій школі Ужгородської гімназії №14 Ужгородської міської ради;
  • ознайомилися із досвідом організації освітнього процесу у закладі загальної середньої освіти з словацькою мовою навчання на прикладі Спеціалізованої загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів №4 з поглибленим вивченням словацької мови Ужгородської міської ради;
  • переймали досвід у створенні умов для вивчення рідної і державної мов на прикладі закладу загальної середньої освіти з навчанням угорською мовою – Дерценської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів Мукачівської міської ради;
  • взяли участь в презентації Мукачівської футбольної академії «Мункач футбольна академія»;
  • відвідали Великоберезький заклад загальної середньої освіти ім. Добраі Петера Великоберезької сільської ради;
  • спілкувалися за круглим столом з питань підвищення якості освіти представників корінних народів і національних меншин, який відбувся на базі Закарпатського угорського інституту імені Ференца Ракоці ІІ, що в м.Берегово.

19 серпня освітяни зустрілися на базі Закарпатської обласної державної адміністрації. Під час зустрічі до учасників локації звернувся голова Закарпатської обласної державної адміністрації Анатолій Полосков, після чого відбулося онлайн-підключення до роботи Всеукраїнського серпневого форуму «Освіта України 30 без бар’єрів: вектори якості та успіху», що в м.Київ.

Учасники зібрання мали можливість почути Голову Верховної Ради України Дмитра Разумкова, Міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета, Голову Комітету ВРУ з питань освіти, науки та інновацій Сергія Бабака, представників Міністерства освіти і науки та інших інституцій в галузі освіти. Крім того, Міністр Сергій Шкарлет передав вітальне Послання Президента України Володимира Зеленського учасникам та організаторам Всеукраїнського серпневого форуму «Освіта України 30 без бар’єрів: вектори якості та успіху».

У своєму ж виступі Міністр освіти і науки України акцентував увагу на розвитку людського капіталу як місії освіти, а також окреслив основні події в освітньому просторі впродовж 30 років.

Опісля прямих включень в роботу форуму відбувся тематичний діалог на тему «Забезпечення освітніх прав корінних народів, національних меншин: національний та регіональний вимір», модератором якого була Любов Тарангул, начальник Чернівецької філії Інституту модернізації змісту освіти, результатом спілкування якого стало розроблення стратегії  щодо забезпечення освітніх прав корінних народів, національних меншин з вивчення української та рідної мов.

Відеозапис конференції можна переглянути нижче:

Поділитися: