До уваги вчителів фізкультури!

Міністерство освіти і науки України звертає увагу на необхідність в період літніх канікул організувати проведення фізкультурно-оздоровчих занять і заходів для учнів/учениць закладів освіти, їх батьків, та осіб, які відноситься до категорії тимчасово переміщених осіб.

Наразі тисячі дітей мають високий рівень тривожності та стресу, що приводить до зниження соціалізації, втраті зв’язку з реальністю та контролю над власним життям, підвищує схильність до асоціальної поведінки, малорухливого способу життя, що впливає на стан їх здоров’я.

Фізкультурно-оздоровча робота в закладі освіти, під час літніх канікул, передбачає:

 1. організацію щоденних фізкультурно-оздоровчих занять та заходів для дітей різного віку;
 2. залучення вчителів фізичної культури закладу освіти для проведення фізкультурно-оздоровчих занять;
 3. проведення очних або онлайн-заходів;
 4. поновлення діяльності спортивних гуртків;
 5. організацію пункту видачі спортивного інвентарю бажаючим дітям та їх батькам (за можливості);
 6. популяризацію серед учнів, учениць та їх батьків доступних занять і заходів.

Моніторинг фізкультурно-оздоровчої діяльності закладів освіти буде здійснюватися Комітетом з фізичного виховання та спорту МОН України.

З метою використання кращого досвіду і сприяння закладам освіти в організації фізкультурно-оздоровчої роботи під час літніх канікул Міністерство освіти і науки України започатковує проєкт «Будь активним заради Миру» (#BeActive for Peace), який об’єднав Комітет з фізичного виховання та спорту, МОН України, ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», ГО «Рух Олександра Педана «Junior», ГО «UkraineActive», Всеукраїнський центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», Українсько-швейцарський проєкт «Діємо для здоров’я», ГО «U-sport», спортивні федерації за підтримки Міжнародного дитячого фонду ЮНІСЕФ.

В рамках проєкту:

 • передбачена робота Всеукраїнського розкладу спортивно-оздоровчих гуртків, які будуть розміщені на сайті МОН України, із залученням учнів та учениць – учасників проєкту;
 • проводитимуться освітні заходи;
 • здійснюватиметься навчання та підвищення кваліфікації педагогічних працівників;
 • проводитимуться всеукраїнські заходи, челенджі та інші події, консультації, вебінари, семінари з питань організації фізкультурно-оздоровчої роботи закладу освіти під час літніх канікул;
 • надаватиметься організаційна підтримка за різними напрямами проєкту;
 • відбудеться нагородження закладів – активних учасників проєкту відзнаками МОН України та інші заохочення.

Керівники і вчителі фізичної культури закладів освіти запрошуються до участі у Всеукраїнському організаційному семінарі «Активне літо для українських дітей», який відбудеться 7 червня 2022 року о 14:00.

Для участі у семінарі-нараді необхідно зареєструватися за покликанням: https://forms.gle/88xW6jATn8yggkpQ8

Рекомендуємо представникам закладу доєднатися до проєкту через Telegram канал: https://t.me/ua_active_edu для отримання оперативної інформації.

Довідки за телефоном: +38(067) 756-65-52 Андрій Анатолійович Боляк, +38(097) 842-32-67 Галина Анатоліївна Коломоєць.

Поділитися: