Добровільна реєстрація вчителів розпочнеться 18 січня 2021 року і триватиме до 31 січня. Відповідний наказ оприлюднено на сайті МОН. Реєстрація може бути припинена достроково, якщо бланки реєстраційних карток-заяв сформують 2 000 осіб.

Для кожної області та міста Києва розраховано граничну кількість педагогів, які можуть зареєструватись на сертифікацію 2021. Вона залежить від загальної кількості початкових класів у кожному регіоні.

Реєстрацію вчителів початкових класів, які матимуть бажання пройти сертифікацію 2021, здійснюватиме Український центр оцінювання якості освіти.

Довідково

Сертифікація – це зовнішнє оцінювання професійних компетентностей вчителів. Мета сертифікації – виявити і заохотити вчителів з високим рівнем майстерності, які володіють методиками компетентнісного навчання і новими освітніми технологіями та сприяють їхньому поширенню.

Сертифікація передбачає три етапи:

  • оцінювання фахових знань та умінь учасників сертифікації шляхом їхнього незалежного тестування;
  • самооцінювання учасником сертифікації власної педагогічної майстерності;
  • експертне оцінювання професійних компетентностей учасників сертифікації шляхом вивчення практичного досвіду їхньої роботи.

До кожного наступного етапу потрапляють учасники сертифікації, які успішно проходять попередній.

Успішне проходження сертифікації дозволяє отримувати надбавку в 20% до зарплатні й може зараховуватись як проходження чергової (позачергової) атестації. Сертифікат дійсний три роки.

Передбачається, що в майбутньому, з розвитком реформи “Нова українська школа”, сертифікація замінить атестацію педагогів.

Детальніше: на сайті МОНУ: https://mon.gov.ua/ua/news/nastupnogo-roku-sertifikaciyu-zmozhut-projti-2-tis-vchiteliv-reyestraciya-rozpochnetsya-18-sichnya?fbclid=IwAR2jurLBUTYg02fSWQHexpIUbqI1J6VNbQkvjZDKWjY1VggV98BHX8QhAM4

Крім того, інформуємо Вас, що Управління державної служби якості освіти у Черніецькій області підготувало освітній міні-серіал «Професійні компетенції вчителя: поради сертифікованих». У ньому ті, хто сертифікувався цього року, розповідають про своє бачення 10 професійних компетентностей вчителя початкової школи, які оцінювали експерти в процесі вивчення практичного досвіду педагога. Перша серія присвячена здатності планувати та організовувати освітній процес відповідно до вимог законодавства. Для перегляду першої серії перейдіть за покликанням: https://youtu.be/JThBw2JkK8A

Поділитися: