Розпочався новий навчальний рік. Ми розуміємо, що перед учителями стоїть чимало викликів, можливо, набагато більше, ніж раніше, тому пропонуємо розглянути найцікавіші освітні тренди, які варто додати до свого педагогічного арсеналу.

То ж що обов’язково варто зробити в новому навчальному році?

1. Розвивати медіаграмотність і критичне мислення. Це необхідно, особливо в наш час, щоб уміти застосовувати стратегії критичного мислення під час роботи з інформацією в медіапросторі, легко розпізнавати фейки та спростовувати їх, дізнатися, як навчити дітей розуміти, аналізувати, оцінювати зміст медіатекстів, а також створювати власні медіапродукти.

2. Впроваджувати проєктне навчання. Метод проєктів беззаперечно цікавий тим, що зазвичай подобається і вчителям, і учням. А такий збіг стається не так уже й часто! До того ж проєкти можна створювати буквально на кожному уроці та під час вивчення будь-якої теми: вони завжди актуальні й корисні. Це чудовий «гачок», на який можна спіймати учнів навіть під час вивчення не найцікавішої теми.

3. Розвивати креативне мислення. Креативне мислення – одна із затребуваних навичок сучасності. Уже просто зараз роботодавці в усьому світі шукають людей із розвиненим креативним мисленням, тож маємо підготувати учнів до майбутнього! Але варто розуміти, що це не лише про творчість, а й про вміння відходити від шаблонів, помічати цікаве та незвичне в буденних речах, а також поєднувати непоєднуване.

4. Впроваджувати компетентнісне навчання. Компетентнісне навчання – один із найгучніших трендів останніх років. Воно насамперед спрямоване на розвиток в учнів компетентностей, умінь і навичок, які в майбутньому обов’язково допоможуть їм досягти успіху. Водночас основна увага зосереджується саме на результатах навчання, одним із яких є здатність діяти в різноманітних проблемних ситуаціях.

5. Впроваджувати методи інклюзивного навчання. Інклюзивна освіта передбачає надання додаткової підтримки в освітньому процесі учням, які її потребують, – дітям з особливими освітніми потребами. Інклюзія – це процес. Це постійний пошук нових методів та способів реагування на різноманітність, подолання бар’єрів і забезпечення рівного доступу до освіти. Чи завжди це просто? Ні. Але чи потрібно? Безумовно!

6. Налагоджувати ефективну взаємодію з учнями. Насправді варто розуміти просту річ: без ефективної взаємодії з учнями не буде ефективного навчання. Учитель не має бути просто джерелом знань, такою собі живою енциклопедією, ні. Насамперед учитель – це людина, яка активно спілкується з іншими учасниками освітнього процесу. Від того, як буде побудоване це спілкування, залежить дуже багато.

7. Використовувати ігрові та інтерактивні методи роботи. Чи можна уявити собі сучасний урок без використання різноманітних інтерактивів та ігрових прийомів? Вони роблять навчання наочним, ефективним та безумовно цікавим, а це надзвичайно важливо. Вони мотивують дітей до самостійної роботи, надихають та допомагають зрозуміти, як навчання пов’язане із реальним життям.

8. НУШ: впроваджувати та розвивати. НУШ робить упевнений крок із початкової школи до середньої. І це чудово! Система освіти змінюється кардинально: тепер необхідно не лише дати дітям знання, а й навчити застосовувати їх у повсякденному житті. Окремим викликом є впровадження реформи у середній школі, де вчителям необхідно врахувати безліч нюансів!

9. Застосовувати онлайн-технології. Використання онлайн-технологій – це чудовий спосіб для організації ефективної взаємодії між учасниками освітнього процесу. А також – для його осучаснення. Особливого значення онлайн-технології набули в останні роки, коли ми вимушено перейшли на дистанційне навчання. Чи можете ви зараз уявити собі урок без використання різноманітних додатків, онлайн-тестів тощо? Отже, варто скористатися всіма перевагами, котрі надають сучасні технології.

10. Використовувати сучасні освітні інструменти. Сучасний освітній процес та виховання особистості майбутнього вимагають сучасних рішень. І використання новітніх прийомів та інструментів для навчання. На щастя, їх надзвичайно багато, а з кожним роком стає все більше. І навіть ті методи, які знайомі нам давно, постійно оновлюються з урахуванням нових обставин. А деякі прийоми приходять до нас із інших сфер життя: бізнесу, психології та навіть медицини! Основне завдання – обрати найкращі та найцікавіші для своїх учнів!

За матеріалами сайту “НаУрок”

Поділитися: