Аналізуючи комунікаційні канали закладів освіти можна виокремити ряд порад та підказок для покращення ефективності комунікаційних меседжів.

Сайт

Необхідність сайту достатньо неоднозначне питання для шкіл. З одного боку – це обов’язковий атрибут присутності в інтернеті будь-якої діяльності. З іншого боку – звичайному закладу освіти досить складно виділити кошти для розробки якісного сайту, який би щодня оновлювався актуальною інформацією.

Але не це є головною проблемою у створенні сайту, а те, чи є в школі людина, яка взяла б на себе контент-менеджмент і тримала б сайт актуальним і робочим. Нагадаємо, що для того, щоб сайт працював як дієвий комунікаційний канал і добре індексувався в пошуці Google, його потрібно наповнювати новим цікавим контентом на регулярній основі.

Не завжди в школі є спеціалісти, які можуть створити user friendly (дружній до користувача) сайт, який би дав всю потрібну батькам інформацію.

Насправді з сайтами набагато більше проблем. Але розписувати усе немає сенсу. Школи скоро зможуть використовувати сервіс School Navigator для створення власних сторінок (лендінгів), які будуть user friendly для батьків і легкими для створення та актуалізації для шкіл.


Фейсбук

Найпопулярніша соціальна мережа серед шкіл. У школи може не бути сайту, але точно буде сторінка у фейсбуці. Це виправдано, тому що ведення сторінки не вимагає фінансових затрат (якщо не рахувати таргетинг) і її легко оновлювати та актуалізувати.

Є правда декілька нюансів, на які варто звернути увагу власникам.

Опис

Варто перевірити опис сторінки та видалити неактуальну інформацію, перекласти тексти українською мовою, перевірити номер телефону, адресу, сайт, імейл та усі контактні дані.

Месенджери

Варто відключити усі автовідповіді. Через них є ймовірність пропуску повідомлення. А відповідати потрібно і оперативно. Задача вашої фейсбук-сторінки не тільки показувати активність освітнього закладу, але й спілкуватись із здобувачами/замовниками освітніх послуг.

Контент на сторінці

Доцільно писати не тільки про те, як в закладі гарно діткам займатись та про набір учнів на наступний рік. А й про те, що, наприклад, заклад зачинено, чи тимчасово припинено роботу. Це повага до цільової аудиторії – публічно повідомляти про свої плани.

Дивно, коли на сторінці школи останній допис у 2021 чи навіть 2019 році про те, як весело дітки сходили на екскурсію. Тому систематичне оновлення – запорука успішної комунікації.


Інстаграм

Ця соцмережа давно використовується школами, адже батьки школярів тут дуже активно шукають інформацію про все на світі. Цю соціальну мережу важче вести, тому що провідну роль відіграє візуальний ряд.

Варто звернути увагу на декілька нюансів.

Візуальний ряд

Необхідно ретельно продумувати, хто і як генеруватиме контент і вестиме акаунт. Дуже важливо робити це якісно, послідовно і систематично.

Опис

Варто зазначати важливу та актуальну інформацію (наявність садочку, класів, підходів до навчання тощо).

Сторіз

Інстаграм охопить більшу аудиторію, якщо користуватись сторіз. Ефективним інструментом є розміщення у сторіз посилань, тому що гарна картинка, зрозумілий підпис і пряме посилання якісно спрощує отримання інформації.

Дірект

Ні в якому разі не варто забувати, що інстаграм – це канал спілкування. Тому потрібно постійно перевіряти Дірект.


Месенджери Telegram, Viber та WhatsApp

Тут ніби все зрозуміло, але важливо пам’ятати, що в месенджерах потрібно оперативно відповідати на повідомлення.

У месенджерах можна представлятись або закладом або особисто.

Якщо представитись закладом, то підпис та аватарка в основному відповідають цілі комунікації. У описі (якщо такий є) бажано іще додавати сайт закладу.

Якщо на аватарці фото людини, і є ім’я, то не зовсім зрозуміло, з ким спілкується людина. У такому випадку потрібно використовувати функцію опису, якщо вона є. Щоб зробити комунікацію прозорішою.

На початку бесіди варто представитись з поваги до того, з ким спілкуєтесь. Краще розділити шкільну й особисту комунікації.

При підготовці публікації використано матеріали сайту https://osvitanova.com.ua/

Поділитися: