На виконання Указу Президента України №598/2021 «Про заходи у зв’язку з 90-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні – геноциду Українського народу» 24 листопада 2022 року з 10.00 год. Інститут післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області спільно з факультетом історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Ю. Федьковича, Науково-дослідним центром Буковинознавства при ЧНУ ім. Ю.Федьковича, проводять обласні історико-краєзнавчі онлайн-читання «Голодомор – землі моєї ревний біль і жаль».

Метою онлайн-читань є осягнення сучасниками глибини вселенської трагедії геноциду українського народу; збереження у свідомості українського громадянського суспільства та вшанування пам’яті мільйонів жертв Голодомору 1932-1933 років.

До участі в онлайн-читаннях запрошуються вчителі навчальних дисциплін суспільно-гуманітарного циклу, учні старшої ланки закладів загальної середньої освіти.

У ході онлайн-читань передбачається актуалізація причин, масштабів та наслідків Голодомору 1932-1933 років; стратегій виживання, форм і методів активного і пасивного опору українського селянства насильницькій колективізації за матеріалами родинних історій, у тому числі із залученням інформації від тимчасово переміщених осіб, що проживають на території області; дослідження місць пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 рр. та масового голоду 1946-1947 років в області та Україні; поширення практик виконання міждисциплінарних досліджень та проєктів з навчальних дисциплін та місця у них проблематики Голодомору 1932-1933 рр.; використання комуністичним режимом голоду як зброї у боротьбі з українським національно-визвольним рухом у період масового голоду 1946-1947 років на теренах області; далекосяжні наслідки офіційної радянської політики геноцидів для формування модерної української нації; необхідність відродження української національної пам’яті для утвердження української ідентичності у період російської агресії проти України.

Регламент виступу учасників – до 7 хвилин.

Покликання для приєднання до заходу буде надіслано додатково.

Для формування програми онлайн-читань прохання надсилати тези виступів (не більше 3 сторінок тексту формату А4, друк Times New Roman, кегль 14, інтервал 1,5) на електронну адресу v_fedorak@ukr.net до 22 листопада 2022 р.

Поділитися: